Kostým Markytánka

Kostým Markytánka

2 299 Kč

Třídílný bavlněný kostým markytánky či trhovkyně

Velikost
Barva sukně
Barva šněrovačky
Množství
3 TÝDNY

Pěkný třídílný komplet vhodný pro markytánku nebo trhovkyni, cca od 17. století. Skládá se ze spodních šatů s dlouhým rukávem, korzetu (šnerovačky) a sukně. Markytánka je odvozena od slova "markytán", což je počeštěný "der Marktmann" - trhovec, jinak obchodník provozující svoji živnost u vojska buď nastálo nebo příležitostně. Komplet se však hodí i pro běžnou trhovkyni či děvečku.

Delší šaty v přírodní konopné barvě mají dlouhý rukáv se šňůrkou k zavázání na zápěstí. Obdobná šňůrka je také ve výstřihu a umožňuje libovolně nastavit dekolt. Bavlněný korzet má přední šněrování a kratší zadní šněrování, díky čemuž velmi dobře padne. Lehčí sukně, na spodním vykrajovaném okraji s výšivkou ladící ke korzetu, se zavazuje na levém boku. Krátké šněrování je také vpředu a zezadu má sukně navíc v pase gumu. Na rozdíl od šněrovačky je sukně z lehčí látky.

Pro určení velikosti vycházejte z měr u šněrovačky. Pokud chcete části nakombinovat jinak, uveďte to do poznámky k objednávce.

Šněrovačka Prsa max.  Délka 
       Velikost sukně
Pas   Délka  
S do 90 cm   57 cm    S/M 69 - 90 cm 93 cm
M do 99 cm  59 cm   L/XL 79 - 108 cm 97 cm
L  do 109 cm   63 cm   XXL 85 - 120 cm 99 cm
XL do 120 cm  68 cm        
XXL do 128 cm  72 cm        

 
Materiál: šaty 100% bavlna, sukně a korzet v barvě hnědé: 100% bavlna, v barvě zelené, modré a červené 87% bavlna + 13% len.

Pozn.: na obrázcích kompletu je blůza, která je však v naší nabídce nahrazena vhodnějšími šaty.

 

LC4621