Dlouhá prošívanice

Zakoupením tohoto produktu získáte až 100 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 100 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 20 Kč.


Nové

Dlouhá prošívanice s dlouhým rukávem a předním a zadním rozparkem

Dostupnost:  

3 TÝDNY

1 490 Kč

Prošívanice je jeden z typů zbrojí používaných již od raného středověku. Byla ochranným oděvem, který se nosil jako spodní vrstva středověké zbroje. Typicky bývala sešita z několika vrstev látky. Chudší bojovníci často používali prošívanici jako jediný ochranný oděv.

Tato námi nabízená prošívanice patří mezi středně silné (cca 1,1 cm, váží kolem 1 kg). Pro ostrý boj ji nedoporučujeme jako samostatnou, je určena spíše pod zbroj, samostatnou lze použít pro lehčí trénink, dřevárny či larpy.

Prošívanice má méně tradiční kosočtvercový vzor. Je delší, s rozparkem vpředu a vzadu pro usnadnění pohybu. Rukávy jsou dlouhé a pevně přišité. Prošívanice je bez límce. Obléká se přes hlavu a na rameni má krátké šněrování pro usnadnění oblékání. To je řešeno pomocí kožené šňůrky v kovových očkách.

Prošívanice je vyrobená z pevné bavlněné látky, výplň tvoří polyester. Ten je použit z praktických důvodů; lépe totiž odvádí vlhkost.

VelikostHruďDélkaRamenaRukáv
Ldo 97 cmcca 97 cm cca 49 cmcca 55 cm
XLcca 108 cmcca 100 cmcca 52 cmcca 56 cm
XXLcca 115 cmcca 103 cmcca 55 cmcca 58 cm
XXXLcca 122 cmcca 105 cmcca 58 cmcca 59 cm


Materiál: 100% bavlna, výplň 100% polyester.

Pozn.: míry se mohou mírně lišit až +- 2 cm.

 

Související produkty