Zajímavé čtení

 • Materiál, to je základ

  Materiál, to je základ

  Zde si blíže představíme materiály, ze kterých jsou námi prodávané kostýmy a doplňky vyráběny. Dozvíte se tak, co můžete očekávat, ať se již jedná o samotný materiál a jeho složení, tak i o barevnost a způsoby udržování.

  Námi prodávané kostýmy jsou šité z kvalitnějších materiálů, to je jedna z výhod, které Vám nabízíme. Ať se již jedná o bavlnu, směsnou vlnu, kůži, nebo další materiály, jistě se sami přesvědčíte, že svoji kvalitu mají, byť se od sebe i jinak stejné typy materiálů liší, např. v gramáži nebo způsobu tkaní. V minulosti se z materiálů používaly typicky len a vlna, teprve později i další (a většinou i dražší) materiály jako bavlna či hedvábí.

  od Historické kostýmy | pro 31, 2022

  Více
 • O našich kostýmech

  O našich kostýmech

  Podívejme se na zoubek, vlastně spíše na účel, námi prodávaných kostýmů. Přiblížíme si, pro jaké příležitosti jsou kostýmy vhodné, zda jsou mezi kostýmy nějaké rozdíly co se týče jejich určení nebo historické věrnosti.

  Zde nabízené kostýmy (pozor, nešijeme je, prodáváme kostýmy výrobců převážně z Německa), s výjimkou některých kožených doplňků a rohů na pití, nesplňují parametry pro Living History (LH). Jejich dobová věrnost se také liší, některé jsou dobově více věrné, jiné jsou spíše variací na dobové kostýmy, resp. obsahují části, které dobové nejsou. O tom blíže dále.

  od Historické kostýmy | pro 31, 2022

  Více
 • Jak vybrat velikost kostýmu

  Jak vybrat velikost kostýmu

  Pro vybrání správné velikosti kostýmů je potřeba se dobře změřit. I když možná znáte své míry opravdu dobře, neuškodí krátké povídání o tom, jak je to s velikostmi námi prodávaných kostýmů, a proč a jak je vhodné se před koupí změřit.

  Na úvod je třeba říci, že námi prodávané kostýmy neodpovídají konfekčním velikostem. Ač jsou z výroby označovány standardním způsobem (XS, S, M, L, XL ...), výsledné míry jsou různé a nelze se řídit jen podle uváděného označení velikosti.

  A ještě poznámka: kostýmy nešijeme, nakupujeme je již hotové u našich zahraničních partnerů. Žádné úpravy kostýmů tak nejsou bohužel možné. Proto u každého kostýmu uvádíme orientační míry.

  od Historické kostýmy | pro 31, 2022

  Více